>  Mauritius Turu 9 Gece 10 Gün

MAURİTİUS TURU 9 GECE 10 GÜN 

Mauritius’a Türkiye’den düzenlenen tek Mauritius turu fırsatını kaçırmayın! Mauritius turuna özel bu fiyatları başka yerde bulamazsınız. Mauritius turu’nda görüşmek üzere…Bu tura neden katılmanız gerektiğine dair yazımı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Turumuz sadece 20 kişi ile sınırlıdır, dolmadan katılım için nihan@afrikatravel.com adresine hemen mail gönderin.

 

Mauritius turu

Mauritius Tur Tarihi 29 Nisan-8 Mayıs 2022 (Ramazan Bayramı) DOLDU

Mauritius Tur Tarihi 27 Ağustos-3 Eylül 2022 DOLDU

Mauritius Tur Tarihi 12 Kasım- 19 Kasım  2022 (Okulların Ara Tatili) DOLDU

1. Gün 

Cuma akşam İstanbul Havalimanında buluşma.

TK 176 sefer sayılı THY uçağıyla Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece 01.50’de (Cumartesi sabaha karşı) Mauritius’a hareket.

2. Gün 

Yerel saat ile öğlen 12:35’te Mauritius’a varıp, adanın en turkuaz renkli plajına sahip olan 4 yıldızlı Maritim Crystal Beach Hotel’e yerleşeceksiniz. Öğleden sonra serbest zaman. Kendinizi turkuvaz sulara bırakıp uçuşun yorgunluğunu atabilirsiniz. 7 gece boyunca konaklama her şey dahil şekilde otelinizde. Maritim Crystals Beach Hotel

3. Gün 

Bugün adada “Lazy Sunday” yani tembel Pazar: Hint Okyanusu’nun ve otelin tadını çıkarabilirsiniz. Maritim Hotel, adada Aquapark imkanı sunan tek otel. Gününüzü aquaparkta ya da plajda geçirebilirsiniz.

4. Gün 

Sabah kahvaltı sonrası Renkli Güney Turu için yola çıkıyoruz. Tüm gün sürecek bu turda adanın güneyindeki dünyaca ünlü Yedi Renkli Toprakları gezecek, Black River Gorges Milli Parkı’nda adanın minik maymunlarıyla burun buruna geleceksiniz. Sonrasında Hinduların Ganj nehri ile özdeşleştirdiği Grand Bassin Kutsal Gölü ve Chamarel şelalelerini görecek ve Mauritius’un en meşhur romlarının yapıldığı Chamarel Rom Fabrikasını ziyaret edip tadım yapma imkanı bulacaksınız. Öğle yemeğini adanın yerel lezzetlerini sunan  restaurantlarından birinde yiyeceğiz.

Mauritius turu 2021

5. Gün 

Bugün otelde serbest gün. Dilerseniz otelinizin plajında geçirebilir, dilerseniz de ekstra turlardan birine katılıp adanın güzelliklerini keşfetmeye devam edebilirsiniz.

6. Gün 

Sabah erkenden yapacağınız kahvaltıdan sonra 08.00’de Kuzey Turu için yola çıkıyoruz. Bugün adanın kalbinin attığı, Mauritius’un başkenti Port-Louis’de yerel pazarı, Çin mahallesini göreceğiz ve Caudan kordon boyunda gezip alışveriş imkanı bulacaksınız. Sonrasında bir zamanlar Afrika’nın en büyük botanik bahçesi olan Pamplemousse Botanik Bahçesi’nde keyifli saatler geçireceksiniz. Öğle yemeğini adanın yerel lezzetlerini sunan en iyi restaurantlarından birinde yiyeceğiz.

Mauritius turu 2021

7. Gün 

Bugün otelde serbest gün. Dilerseniz otelinizin plajında geçirebilir, dilerseniz de extra turlardan birine katılıp adanın güzelliklerini keşfetmeye devam edebilirsiniz.

8. Gün 

Bugün otelde serbest gün. Dilerseniz de extra turlardan birine katılıp adanın güzelliklerini keşfetmeye devam edebilirsiniz.

9. Gün 

Kahvaltının ardından Mauritius turunuzun son gününü otelinizde dinlenerek geçirebilirsiniz. Belirlenen saatte havaalanına transfer olup akşam 20.05’de İstanbul’a hareket edeceksiniz.

10 .Gün Pazar Sabah 05.00’te İstanbul’a varış

 

Tura dahil olan hizmetler

  • THY Gidiş Dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 7 Gece her şey dahil konaklama
  • Tüm transferler
  • 2 tam gün ada turu
  • Mauritius Türk vatandaşlarından vize istememektedir.

Tura dahil olmayan hizmetler

  • Yurt dışı çıkış harcı
  • Turlardaki içecekler ve bahşişler
  • Covid 19’u kapsayan özel sağlık sigortası
  • Ülkeye girişin ilk gününde yapılması zorunlu olan antijen testi (ücretsiz)

 

TUR FİYATI (2 kişilik odada kişibaşı fiyat)

Yetişkin                               1799 EURO  

Tek kişi oda fiyatı              2299 EURO

3-12 yaş çocuk                   1249 EURO

0-2 yaş çocuk                       249  EURO

Bu tur Afrika Travel rehberliğinde Promotour Mauritius işbirliğiyle düzenlenmektedir.

 

COVID-19 ile ilgili Açıklama

Mauritius hükümeti, ülkeye giriş yapacak turistlerden Covid 19’u kapsayan özel sağlık sigortası istemektedir.

Mauritius 1 Ekim itibariyle sınırlarını sadece 2 doz aşısını tamamlamış olan ziyaretçilere açmaktadır. İkinci doz aşının üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir.

Ülkeye girişin ilk gününde antijen testi şartı vardır. (Bu test otellerde ücretsiz olarak yapılmaktadır.)